Advies aanvraag
Benieuwd wat er allemaal mogelijk is? Vertel ons waar je mee bezig bent, dan denken onze adviseurs vrijblijvend met je mee. Eén formulier, een wereld aan mogelijkheden.
Contact aanvraag
Een vraag, een idee of gewoon even sparren? Laat hieronder kort weten waar het over gaat, en we nemen snel contact met je op. Geen verplichtingen, wel een persoonlijk antwoord.
Inspiratieboek aanvraag
Op zoek naar ideeën om kinderen, leerlingen of bewoners in beweging te brengen? Vraag hier kosteloos ons inspiratieboek aan en laat je inspireren door honderden mogelijkheden. Klaar binnen één minuutje.
Legacy Art Court Westerpark feestelijk geopend
In het Westerpark is onder de stralende zon een bijzonder basketbalveld geopend: het 3X3 Legacy Art Court. Op het veld komen sport, kunst, cultuur en sociale cohesie bij elkaar. ‘We hebben er een plek bij gekregen op een plek die eigenlijk al bestond. Dat is fantastisch’, zei wethouder Sofyan Mbarki.


‘Deze plek inspireert nu al’
Hij was naast olympisch kampioen Worthy de Jong, een team van Basketbalvereniging Amsterdam, jongeren uit de buurt, kunstenaar Ruben Jonker en nog velen anderen een van de aanwezigen bij de officiële opening van het 3X3 Legacy Court. ‘Ik ben hier ook een beetje uit eigenbelang’, bekende Mbarki. ‘Want wij vinden het als stad heel belangrijk dat er voldoende ruimte is om te sporten.’


Door de buurt gekozen
Het 3X3 Legacy Art Court is mogelijk gemaakt door een samenwerking tussen Stichting 3X3 Unites, Westergas Foundation, Nijha en Stadsdeel West. Buurtbewoners konden stemmen op hun favoriete ontwerp, waarna kunstenaar én 3X3 Leader Ruben Jonker het veld samen met Westergas Foundation ontwierp en de kunst op het veld aanbracht.
‘Door de omgeving mooi te maken, wordt die ook aantrekkelijker’, zei Ruben, terwijl hij op zijn eigen kunstwerk en het levensgrote logo van 3X3 Unites stond. ‘Het zijn patronen die je naast elkaar kan vermenigvuldigen en roteren. Sommige delen lopen in ekaar over, anderen ogen juist chaotisch. De lijnen staan symbool voor de verschillende paden die je kunt bewandelen of lopen op een basketbalveld.’
Legacy Art Court: sport, kunst en verbinding in het Westerpark
Het idee voor het Legacy Art Court in het Westerpark ontstond na het succes van de World Tour Amsterdam Masters, die twee jaar op rij werd georganiseerd door 3X3 Unites in de Gashouder. Daarna wilden zij samen met de Westergas Foundation iets blijvends betekenen voor de buurt: een plek waar sport, kunst en cultuur samenkomen.
Met hulp van Nijha en Stadsdeel West werd het gerealiseerd: een openbare plek waar iedereen kan sporten, ontmoeten en creatief bezig zijn. Volgens Marjolein van Zanten past dit goed bij hun doelen: talentontwikkeling, betrokkenheid en toegankelijkheid.
Ook Worthy de Jong was bij de opening en benadrukte het belang van dit soort initiatieven. Volgens hem zorgen sport, kunst, cultuur en muziek voor verbinding en een sterke community.


Gouden basket
Zelf begon De Jong ook ooit op de pleintjes met basketballen. Op een gegeven moment raakte hij bij 5 tegen 5 het plezier kwijt. ‘Gelukkig vond ik dat weer terug bij 3x3 basketbal’, zei hij tegen de aanwezigen. ‘Plezier is het allerbelangrijkste. Daardoor word je nieuwsgierig en leergierig en wil je beter worden. Ik heb mijn plezier weer teruggevonden op de plek waar het voor mij allemaal is begonnen. Op plekken zoals hier, op de straat.’
Mede door zijn gouden schot op de Spelen heeft de basket op het Legacy Art Court dezelfde kleur als de medaille die De Jong in Parijs kreeg omgehangen. Het idee kwam van Nijha, partner van 3X3 Unites en leverancier van sportattributen, waaronder baskets. ‘Toen Worthy het gouden punt maakte, wilden wij een stukje geschiedenis graag vastleggen’, zei Frank Kroeze namens Nijha. ‘Samen met 3X3 Unites hebben we deze gouden basket ontwikkeld die ons voor altijd doet herinneren aan het olympisch succes.’
Iedereen enthousiast!
Tijdens de opening van het Legacy Art Court in het Westerpark was de sfeer meteen enthousiast. Jongeren en het team van Amsterdam Worthy begonnen direct met basketballen, terwijl anderen genoten van het zonnige weer. Volgens Van Zanten (Westerpark Foundation) laat het veld zien hoeveel energie het losmaakt: zelfs vóór de officiële opening werd het al volop gebruikt. Het court blijft in ieder geval twee jaar liggen en dient als basis voor groei, zowel voor de community als de buurt, aldus Mark Schuurman van 3X3 Unites.
Ook wethouder Mbarki ziet de impact: mensen uit andere wijken tonen al interesse in een vergelijkbaar veld. Het court werkt dus inspirerend en mogelijk volgen er meer in de stad.



Nijha algemeen
Neem contact met ons op!
Ontdek hoe anderen meer beweging faciliteren

